Jak víme, čas jsou peníze a koho by bavilo vysedávat na pobočce své banky a čekat, až přijde na řadu, že ano. Takto si stáhnememobilní aplikaci a vše si vyřídíme cestou do práce. Nebo v hospodě, když se stavíme na jedno a čekáme až přijdou další chlapi. O bezpečnosti těchto operací zde nebudeme přemýšlet, učinili jsme tak v jiném článku. Podívejme se spíše, jaký mobil je k tomu potřeba.
Tak především, pokud kupujete nový, nemusíte to vůbec řešit. Pouze při koupi staršího stroje v bazaru nebo od kamaráda byste se o to měli zajímat.
Ve velké většině případů nedokáží nic z bankovních činností pro vás udělat tlačítkové mobilní telefony. Už proto, že mají většinou tak malý displej, kde byste neviděli vůbec nic. Ale není to o displeji, ale o tom, že mají zastaralý software a zastaralý OS, který není na novinky připraven.
Pokud budete kupovat starší dotykový mobil, nemusíte se ve velké většině případů obávat, protože ty jsou většinou všechny dělány na nové bázi a stahování a práce s aplikacemi je jejich druhá přirozenost. Takže v klidu zvládají i složitější operace.
Ostatně i s tlačítkovým lze vše vyřídit, ale bude vás to něco stát, a to cenu za hovor, protože musíte do banky volat. Musíte znát samozřejmě hesla pro telefonickou komunikaci a také přihlašovací údaje. A pokud chcete provádět složitější operace, přesun peněz, musíte znát a diktovat spousty dat a platí se za minutu hovoru…
Tlačítkový mobil pracuje přímo s aplikací té či oné banky, takže tam nebývá nikdy nijaký zádrhel. Jen pozor při zasílání údajů. U veřejné wi-fi sítě raději bankovní operace vůbec neprovádějte, protože nikdy nevíte, kde číhá nějaký lump adata vám ukradne. Tedy, pokud to nechvátá, počkejte si s tím třeba až přijdete domů. Za vybílené konto vám to nestojí. Další výhody tlačítkového mobilu netřeba ani rozebírat. Umí toho opravdu hodně, počínaje hraním her a koukáním na video konče